• Rok szkolny 2021/2022


    • Wyjazd przedszkolaków do Kulkolandii w Radomyślu Wielkim

     Dnia 13.06.2022 odbyła się wycieczka autokarowa do Kulkolandii w Radomyślu Wielkim. W wycieczce wzięło udział 16 dzieci z oddziału przedszkolnego w Zabrniu pod opieką nauczycieli. O godz. 8:40 zaraz po zbiórce z opiekunami dzieci wyruszyły autokarem sprzed szkoły do Radomyśla Wielkiego. Celem wycieczki było rozwijanie i doskonalenie sprawności ruchowej, zręczności oraz orientacji w przestrzeni, a także integracja dzieci w grupie przedszkolnej. W przeddzień wycieczki dzieci zostały zapoznane z zasadami zachowania się podczas pobytu w Kulkolandii. Dzieci były zachwycone wnętrzem tego Centrum Zabaw. Niezwykłą frajdą okazała się wysoka zjeżdżalnia, która znajdowała się na szczycie konstrukcji i nie brakowało dzielnych i odważnych aby ją pokonać. Oprócz zjeżdżalni dzieci mogły korzystać z basenów z piłeczkami, z mini pojazdów, dmuchanych skakańców, elektronicznych samochodów. Każdy kto poczuł się zmęczony mógł skorzystać z zaciszonego kącika malucha w którym można było odpocząć. W czasie dwu godzinnego pobytu spędzonego aktywnie ruchowo, każde dziecko spaliło mnóstwo kalorii, ale by nabrać sił na nowo postanowiliśmy zapełnić brzuszki smacznymi przekąskami w bufecie znajdującym się w tym Centrum Zabaw. Pobyt bardzo szybko dobiegł końca i nadszedł czas pożegnania z tym magicznym i bajkowym miejscem. Pełni niezapomnianych wrażeń i emocji wróciliśmy do szkoły.

     Album fotograficzny ►


     Dzień Rodziny

     6 czerwca 2022 r. w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Rodziny. Rodzice to najważniejsze osoby w życiu każdego dziecka, należy więc dbać i pielęgnować więź między dzieckiem a rodzicem. Dlatego w naszym przedszkolu pomagamy dzieciom wyrazić ich miłość do rodziców organizując ,,Dzień Rodziny’’. Dzieci zaprezentowały montaż słowno-muzyczny. Były wiersze, piosenki i tańce dla kochanych rodziców. Dzieci wręczyły piękne serduszka swoim rodzicom, całusom i uściskom nie było końca. Po części artystycznej rodzice zaproszeni zostali do słodkiego poczęstunku. Atmosfera tej uroczystości była niezwykle rodzinna.

     Album fotograficzny ►


     Konkurs SCKiB w Szczucinie "Roztańczone przedszkolaki"

     Dnia 12. 05 2022 roku w Samorządowym Centrum Kultury i Bibliotek w Szczucinie rozstrzygnięty został konkurs pt: "Roztańczone przedszkolaki". Nasz oddział przedszkolny reprezentował zespół taneczny "Wesołe nutki" w skladzie: Julia Noga, Natalia First i Daria Gromny. Dziewczynki pięknie zatańczyły i zdobyły w swojej grupie wiekowej 1 miejsce otrzymując dyplom i nagrodę rzeczową - klocki. Bardzo dziękuję moim "artystkom" oraz pani Gabrysi za pomoc w przygotowaniu dziewczynek do występu.

     Album fotograficzny ►


     Wiosna w poezji dziecięcej - konkurs recytatorski dla przedszkoli

     W dniu 07 kwietnia 2022r. w Samorządowym Centrum Kultury i Bibliotek w Szczucinie rozstrzygnięto konkurs recytatorski dla przedszkoli "Wiosna w poezji dziecięcej". Nasze przedszkole reprezentowały Katarzyna Kusiak (pięciolatka) i Natalia First (sześciolatka). Dziewczynki pięknie recytowały wiersze o tematyce wiosennej, Kasia wiersz Barbary Stankiewicz-Gawrysiak "Szukamy wiosny", Natalia "Przyjście wiosny" Jana Brzechwy. Jury przyznano wyróżnienie Kasi Kusiak, natomiast Natalia zajęła zaszczytne II miejsce.

     Bardzo gratulujemy przedszkolakom i życzmy dalszych sukcesów.

     Album fotograficzny ►


     Dzień kobiet w przedszkolu

     8 marca to wyjątkowy dzień zwłaszcza dla wszystkich kobiet. Dotyczy to również dziewczynek. W naszym przedszkolu w tym szczególnym dniu wszyscy chłopcy złożyli dziewczynkom i paniom życzenia. Nie obyło się bez słodkich upominków i kwiatów. Krystianek obdarował wszystkie kobiety i kobietki pięknymi różami. Chłopcy ze szczególnym zaangażowaniem starali się, aby ten dzień uczynić wyjątkowo miłym, wyręczali dziewczynki w codziennych obowiązkach np. w porządkowaniu sali po zabawie. Wiele radości sprawiły dzieciom przygotowane z tej okazji zabawy i konkurencje. Święto kobiet, które corocznie obchodzimy w naszym przedszkolu to doskonały sposób kształtowania u dzieci nawyku obdarowywania upominkami osób bliskich. Panie i dziewczynki serdecznie dziękują rodzicom za pamięć.


     Konkurs piosenki dziecięcej "Przedszkolaki śpiewają"

     W dniu 24.02.2022 r. w SCKiB w Szczucinie rozstrzygnięto konkurs piosenki dziecięcej ,,Przedszkolaki śpiewają’’. Nie zabrakło również naszych przedszkolaków. Sześciolatki reprezentowała Daria Gromny, piosenką ,,Pięknie żyć’’ z repertuaru Ryszarda Rynkowskiego przez co zajęła zaszczytne I miejsce. Zespół ,,Jagódki’’ w składzie Kasia Kusiak, Wiktoria Kusiak, Amelka Kupiec, Julia Furgał (pięciolatki) zaśpiewały piosenkę ,,Jesteśmy Jagódki’’ i zajęły III miejsce. Najmłodszą grupę czterolatki reprezentowała Maria Taraska w piosence ,,Była sobie żabka mała’’ i zajęła II miejsce. Małym artystkom pani dyrektor wręczyła dyplomy i nagrody. Życzyła dalszych sukcesów artystycznych. W imieniu dyrekcji i własnym składam podziękowania rodzicom, którzy z dużym zaangażowaniem włączyli się w przygotowanie swoich dzieci do udziału w konkursie.

     Album fotograficzny ►


     Walentynki 2022

     Święto zakochanych zajmuje bardzo ważne miejsce w kalendarzu uroczystości szkolnych i przedszkolnych. Dla najmłodszych ten dzień stanowi symbol przyjaźni, relacji międzyludzkich i radości wspólnego przebywania. 14 lutego 2022r w naszym przedszkolu odbyły się Walentynki. Przedszkolaki miały okazje wypowiedzieć się na temat przyjaźni. Dzieci radośnie uczestniczyły w zabawach, pląsach tanecznych sprzyjających utrwalaniu więzi, a podczas zabaw spontanicznych chętnie okazywały sobie wzajemne uczucia. Przedszkolaki w tym uroczystym dniu miały możliwość wykazania się swoją kreatywnością w ramach zajęć plastycznych. Wykonały piękne serduszka, które zabrały do domu, aby obdarować nimi swoich najbliższych. Na koniec tego ,, Czerwonego dnia’’ każde dziecko otrzymało ,, słodką walentynkę’’.

     Dzień walentynkowy w naszym przedszkolu , był pełny miłych wrażeń, które na długo pozostaną w naszej pamięci.

     Album fotograficzny ►


     Babciu, Dziadziu - kochamy Was!

     Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem pełnym chłodnych dni, są takie dwa dni jedyne w roku, kiedy każdemu wnukowi robi się cieplej na sercu. W tych dniach obchodzimy Dzień Babci i Dziadzia. Babcia i dziadziu to ważne osoby w życiu każdego dziecka, dlatego przedszkolaki z oddziału przedszkolnego w Zabrniu, już od początku stycznia solidnie przygotowywały się do występu. 14 stycznia 2022 roku dzieci do przedszkola przyszły w galowych strojach. Z ogromną radością i skupieniem przedstawiły swój program artystyczny (pod okiem swoich mam i wychowawcy), recytowały wiersze, śpiewały piosenki i pięknie tańczyły. Całe to przedstawienie zostało zarejestrowane i umieszczone na stronie internetowej przedszkola, aby babcie i dziadziowie mogli zobaczyć i podziwiać swoich ,,małych Artystów’’. Każdy wnuk i wnuczka podarowały ukochanym dziadkom pięknie ozdobione serduszka wyrażając w ten sposób swoją miłość i wdzięczność za Ich opiekę nad nimi.

     Album fotograficzny ►


     Udział przedszkolaków w konkursach - Mój Mikołaj"

     Do drugiego konkursu plastycznego pt.,,Mój Mikołaj’’ ogłoszonego przez Dom Kultury w Szczucinie zgłosiło się pięciu przedszkolaków: I miejsce- dyplom i nagrodę otrzymała Katarzyna Kusiak. Pozostałym uczestnikom: Darii Gromny, Mateuszowi Gromny, Natalii First, Dawidowi First przyznano dyplomy za udział w tym konkursie. Dzieciom i rodzicom gratulujemy i zachęcamy do uczestnictwa w kolejnych konkursach 

     Album fotograficzny ►


     Udział przedszkolaków w konkursach - Moja ulubiona postać z bajki"

     Nasze przedszkolaki bardzo lubią wykonywać prace plastyczne. Chętnie wzięły udział w konkursie plastycznym pt.,, Moja ulubiona postać z bajki’’ zorganizowanym przez Bibliotekę Publiczną w Szczucinie. Jury przyznało w tym konkursie: III miejsce- dyplom i nagrodę książkową Darii Gromny Dyplomy za udział i nagrody książkowe otrzymali także Natalia First, Mateusz Gromny, Julia Noga.

     Album fotograficzny ►


     Mikołajki w przedszkolu

     Dnia 16 grudnia przybył wyjątkowo długo wyczekiwany przez dzieci Święty Mikołaj. Z tej okazji przedszkolaki przyszły ubrane na czerwono, aby podkreślić symbolikę tego dnia. W oczekiwaniu na gościa dzieci wysłuchały bajkę ,,O Świętym Mikołaju’’ i ubrały choinkę w kolorowe bombki, łańcuchy oraz światełka. Każdy przedszkolak cały rok ciężko pracował na to, aby spotkać Świętego Mikołaja i móc odebrać od niego upominek. Dzieci ze swoją Panią przygotowały dla Mikołaja krótki występ artystyczny, chętnie śpiewały piosenki oraz recytowały wiersze. W nagrodę otrzymały słodkie podarunki. Dzieci z ogromną radością podziękowały i zaprosiły Mikołaja za rok. Obiecały, że będą bardzo grzeczne. Na zakończenie tego uroczystego spotkania wszyscy pozowali do pamiątkowych zdjęć. Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców za piękne upominki a Mikołajowi za pamięć. 

     video-1640596644.mp4

     video-1640596650.mp4

     Album fotograficzny ►


     Ślimak albinos z wizytą w przedszkolu

     W dniu 02.12.2021r. dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły w "żywej" lekcji przyrody. 

     Na zajęciach dzieci mogły zobaczyć i dotknąć pochodzące z Afryki ślimaki albinosy. Dowiedziały się, że te ogromne mięczaki żyją około 5 lat, ich waga dochodzi do 500g, a wielkość ich muszli osiąga nawet 30 cm. Dzieci chętnie uczestniczyły w tego typu zajęciach, niektóre brały ślimaki do ręki i bacznie je obserwowały, inne oglądały je, ale z pewnej odległości. Na zakończenie przedszkolaki wykonały piękne obrazki ze ślimakiem w roli głównej.

     Album fotograficzny ►


     Dzień Pluszowego Misia

     25 listopada swoje święto obchodzi najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona zabawka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija. W naszym przedszkolu jak co roku święto Pluszowego Misia jest obchodzone bardzo szczególnie. Tego dnia każde dziecko przyniosło do przedszkola swojego ulubionego pluszaka. Wszystkie były śliczne i wyjątkowe. W tym wesołym dniu na przedszkolaków czekało wiele atrakcji. Zostały zaproszone do wspólnej zabawy ze swoimi misiami, poznały historie ich święta. Dzieci opowiadały o swoich maskotkach, słuchały czytanych przez Panie fragmentów książek o niedźwiadkach, nauczyły się wiersza o misiu, bawiły się w starego niedźwiedzia oraz tańczyły z misiami w rytm piosenek. Przedszkolaki samodzielnie wylepiły z plasteliny postać misia, a następnie udekorowały swoimi misiami salę przedszkolną. Pomysłowe przedszkolaki z pomocą Pani zrobiły opaski na głowę i ozdobiły je kolorowymi misiami. Największą atrakcją w tym dniu była misiowa fotobudka w której dzieci mogły sobie zrobić pamiątkowe zdjęcie. Dzień Pluszowego Misia w naszym przedszkolu był pełen uśmiechu i świetnej zabawy. Miś jest bardzo ważny dla każdego dziecka. Można go przytulić a nawet zwierzyć mu się z sekretów. Mamy nadzieję że to wielkie misiowe przyjęcie zostanie w naszych wspomnieniach na długi czas.

     Przedszkolaki dziękują Dyrekcji oraz nauczycielom którzy pomogli zorganizować Światowy Dzień Pluszowego Misia.

     Album fotograficzny ►


     Święto Niepodległości w przedszkolu

     Pielęgnując polskie tradycje 10.11.2021 r. w naszym przedszkolu obchodziliśmy rocznicę odzyskania przez Naród Polski niepodległości. Ten szczególny dzień skłania do refleksji na temat patriotyzmu nawet najmłodsze pokolenia.

     Przedszkolaki utrwalały nazwy symboli narodowych, recytowały „Katechizm Polskiego Dziecka”, pięknie śpiewały piosenkę „Jestem Polką i Polakiem”. Dzieci wzięły również udział w uroczystej akademii, podczas której uczestniczyły w pięknej lekcji historii przygotowanej przez uczniów szkoły oraz ich opiekunów. O godz. 11:11, w ramach akcji „Szkoła do hymnu”, przedszkolaki wspólnie z uczniami szkoły i nauczycielami odśpiewały hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego”.

     Poprzez kultywowanie uroczystości narodowych nasze dzieci uczą się patriotyzmu, kształtują pozytywne postawy i uczucia patriotyczne.

     Album fotograficzny ►


     Dzień Postaci z Bajek

     W dniu 05 listopada 2021 roku w Naszym Przedszkolu obchodziliśmy Dzień Postaci z Bajek. Dzieci były przebrane w piękne, bajkowe stroje. W tym dniu gościliśmy Panią z zaprzyjaźnionej biblioteki, która czytała dzieciom ich ulubione bajki. Później były zabawy wymagające wykazania się znajomością treści bajek. Przedszkolaki znakomicie rozwiązywały zagadki, rozpoznawały bajki po rekwizytach oraz po przeczytaniu fragmentu książki. Dzieci pięknie prezentowały swoje bajkowe przebrania. W spotkaniu nie zabrakło zabaw muzyczno-ruchowych. Na koniec dzieci kolorowały ulubione postaci z bajek.

     Dzień Postaci z Bajek był doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci. Bajki kształcą w dzieciach odpowiednie postawy moralne, rozwijając dziecięcą fantazję i wyobraźnię. Przeniesienie dzieci w świat bajek sprawiło im dużo radości.

     Album fotograficzny ►


     Szkoła Pamięta

     Najmłodsi uczniowie naszej szkoły, dzieci z oddziału przedszkolnego czynnie włączyły się do akcji ,,Szkoła Pamięta”. 28 października 2021r. Dzieci wraz z opiekunami udały się na pobliski cmentarz. Odwiedziły miejsce pamięci narodowej jakim jest tablica upamiętniająca 100 rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę i oddające hołd tym, którzy zginęli za Wolność naszej ojczyzny. We Wszystkich odwiedzonych miejscach dzieci pozostawiły zapalone znicze, jako symbol szacunku i pamięci.

     Album fotograficzny ►


      

  • Logowanie

  • Kontakt

   • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Zabrniu
   • szkolazabrnie@wp.pl
   • 146431828
   • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Zabrniu
    Zabrnie 82
    33-230 Szczucin
    Poland