• Rok szkolny 2021/2022

• Święto Niepodległości w przedszkolu

Pielęgnując polskie tradycje 10.11.2021 r. w naszym przedszkolu obchodziliśmy rocznicę odzyskania przez Naród Polski niepodległości. Ten szczególny dzień skłania do refleksji na temat patriotyzmu nawet najmłodsze pokolenia.

Przedszkolaki utrwalały nazwy symboli narodowych, recytowały „Katechizm Polskiego Dziecka”, pięknie śpiewały piosenkę „Jestem Polką i Polakiem”. Dzieci wzięły również udział w uroczystej akademii, podczas której uczestniczyły w pięknej lekcji historii przygotowanej przez uczniów szkoły oraz ich opiekunów. O godz. 11:11, w ramach akcji „Szkoła do hymnu”, przedszkolaki wspólnie z uczniami szkoły i nauczycielami odśpiewały hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego”.

Poprzez kultywowanie uroczystości narodowych nasze dzieci uczą się patriotyzmu, kształtują pozytywne postawy i uczucia patriotyczne.

Dzień Postaci z Bajek

W dniu 05 listopada 2021 roku w Naszym Przedszkolu obchodziliśmy Dzień Postaci z Bajek. Dzieci były przebrane w piękne, bajkowe stroje. W tym dniu gościliśmy Panią z zaprzyjaźnionej biblioteki, która czytała dzieciom ich ulubione bajki. Później były zabawy wymagające wykazania się znajomością treści bajek. Przedszkolaki znakomicie rozwiązywały zagadki, rozpoznawały bajki po rekwizytach oraz po przeczytaniu fragmentu książki. Dzieci pięknie prezentowały swoje bajkowe przebrania. W spotkaniu nie zabrakło zabaw muzyczno-ruchowych. Na koniec dzieci kolorowały ulubione postaci z bajek.

Dzień Postaci z Bajek był doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci. Bajki kształcą w dzieciach odpowiednie postawy moralne, rozwijając dziecięcą fantazję i wyobraźnię. Przeniesienie dzieci w świat bajek sprawiło im dużo radości.

Szkoła Pamięta

Najmłodsi uczniowie naszej szkoły, dzieci z oddziału przedszkolnego czynnie włączyły się do akcji ,,Szkoła Pamięta”. 28 października 2021r. Dzieci wraz z opiekunami udały się na pobliski cmentarz. Odwiedziły miejsce pamięci narodowej jakim jest tablica upamiętniająca 100 rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę i oddające hołd tym, którzy zginęli za Wolność naszej ojczyzny. We Wszystkich odwiedzonych miejscach dzieci pozostawiły zapalone znicze, jako symbol szacunku i pamięci.