• Rok szkolny 2019/2020

• Zadania dla dzieci 3, 4, 5, 6-letnich

Zachęcamy do systematycznego wykonywania ćwiczeń, zadań, uzupełniania kart pracy korzystając ze stron:

Zajęcia plastyczne

W dniu19 lutego przedszkolaki wykonały krokodyle z wytłaczanek po jajkach, które pomalowały na zielono.

Walentynki

W piątek 14 lutego dzieci obchodziły w przedszkolu Walentynki. Z tej okazji ubrały się na czerwono i zrobiły piękneczerwone serca z papieru kolorowego.

Zajęcia muzyczne

Dnia 12 lutego dzieci własnoręcznie zrobiły piękne instrumenty z pudełek i talerzyków tekturowych bębęnki, klekotki, tamburyno oraz gitary. Plastikowe opakowania po jajkach kinder wypełniły grochem ryżem i kaszą i tak powstały grzechotki. Po zrobieniu instrumentów dzieci wykonaly koncert do piosenki "Jestem sobie przedszkolaczek"

Figurki z masy solnej

W dniu 24 stycznia dzieci zrobiły masę solną, z której powstały piękne figurki.

Album fotograficzny ►

Kwiatki dla babci i dziadka

W dniu 20 stycznia dzieci z kolorowej wełny i papieru kolorowego wykleiły piękne tulipany z okazji święta swoich babć i dziadków.

Zimowy krajobraz

W dniu 10 stycznia przedszkolaki zrobiły piękny zimowy krajobraz z wydzieranki z kolorowego papieru.

Świąteczne aniołki

W dniu 20 grudnia dzieci zrobiły z rolek papieru piękne świąteczne Aniołki.

Prace przedszkolaków

W oczekiwaniu na święta dnia 11 grudnia dzieci z papieru kolorowego zrobily piękne choinki z kolorowymi bombkami.

Wizyta Świętego Mikołaja

W dniu 6 grudnia nasze dzieci odwiedził św. Mikołaj. Długo oczekiwany gość wywołał uśmiech na twarzach wszystkich dzieci.  Nie zabrakło wierszyków i śpiewu. Miło spędzony czas uświetniły wspólne zdjęcia oraz prezenty. Przedszkolaki z ogromną radością zaprosiły już Mikołaja za rok, obiecując, że czekając na niego będą bardzo grzeczne. Radości było co nie miara.

W oczekiwaniu na Św. Mikolaja

W dniu 2 grudnia dzieci zrobiły piękne Mikołaje oraz skarpety, które czekają na prezenty.

Dzień Pluszowego Misia

W dniu 25. 11. 2019r.  w naszym przedszkolu obchodzony był Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji dzieci przyniosły z sobą swoje ulubione pluszaki i wykonały z talerzyków papierowych ich podobizny.

Prace przedszkolaków

W dniu 13 listopada dzieci zrobiły farbkami piękną Polskę biało - czerwoną, a zamiast pedzęlka użyły patyczków higienicznych.

Album fotograficzny ►

Praca przedszkolaków - polskie symbole narodowe

Z okazji zbliżającego się Święta Niepodległości przedszkolaki poznawały polskie sumbole narodowe. Podczas zajęć w dniu 05.11 dzieci wykonały z papieru kolorowego jeden z naszych symboli narodowych biało - czerwoną flagę. Dnia 8 listopada dzieci na czerwonych tarczach zrobiły nasze Godło - Orła Białego z pomalowanych białą farbką swoich paluszków.

Prace przedszkolaków - lisek

Kształcąc swoje umiejętności manualne w dniu 30. 10. 2019r. przedszkolaki wykonały z bibuły pięknego mieszkańca lasu Liska, a kitę przyozdobiły watą. Wszystkie dzieci pracowały z wielkim zaangażowaniem.

Prace przedszkolaków - deszczowe chmurki

Podczas zajęc plastycznych w dniu 28. 10. 2019r.  przedszkolaki wykonały kolorowy deszcz, który pada z puchowych chmurek z waty.

Jesienne grzybki

Kolorowe liście są inspiracją do tworzenia różnych jesiennych dekoracji. W piątek 18. 10. 2019r. podczas zajęć plastycznych dzieci robiły grzybki z pokruszonych jesiennych liści. Przedszkolaki z zaangażowaniem i dużym zapałem przystąpiły do wykonywania swoich zadań. Warto od najmłodszych lat rozwijać ich kreatywność i twórcze myślenie.

Urodzinowe Sto Lat!

Tym razem głośne urodzinowe "100 lat" zostało odśpiewane Oliwce, która swoje święto obchodziła w poniedziałek 20 stycznia 2020r.

Album fotograficzny ►

Jako pierwsi w nowym roku, bo juz w piątek 10 stycznia 2020r. swoje urodziny obchodzili: Filipek, Dawidek oraz Sebastianek. Tradycyjnie nie zabrakło głośnego 100 lat, uśmiechów, życzeń i prezezntów.

Album fotograficzny ►

W przedświąteczny piątek w dniu 20. 12. 2019r. swoje urodziny obchodził Wiktorek. Dzieci odświętnie ubrane złożyły solenizantowi serdeczne życzenia i odśpiewały głośne 100 lat. Nie zabrakło słodyczy i prezentów.

We wtorek 15. 10. 2019r.  w naszym przedszkolu swoje urodziny obchodziła Julcia, która miała dla dzieci pyszne słodkości. Usmiechów i serdecznych życzeń nie było końca.

Owocowe szaszłyki

W piątek 11. 10. 2019r.  przedszkolaki zrobiły pyszne owocowe szaszłyki. Z wielkim zapałem i zaangażowaniem wzięli się za ich przygotowanie. Owocowe szaszłyki były nie tylko bardzo smaczne ale i zdrowe.

Jesienne witaminy

Dzieci wspólnie przygotowały i degustowały zdrową surówkę jabłkowo marchewkową.

Jesienne parasole

Podczas dzisiejszych zajęc dzieci zrobiły kolorowe parasolki z plasteliny na jesienne pochmurne dni.

Prace przedszkolaków

Dzisiaj dzieci podczas zajęć wykonały piękne marchewki z bibuły.

Jesień z nami

Jesień dostarcza nam wielu darów, które można wykorzystać do prac plastycznych i wyczarować z nich istne arcydzieła. Przedszkolaki ochoczo zabrały się do pracy przy rysowaniu, malowaniu i wyklejaniu. Powstały piękne, kolorowe prace, które wszyscy mogli podziwiać w  galerii prac.

„Każdy przedszkolak dobrze wie,
          że kiedy 20 wrzesień zbliża się,
          od najmłodszego, aż po starszaka,
          wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka"

20 września - to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce bowiem Sejm przyjął uchwałę ustanawiającą ten dzień Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka. Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci i  ma przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego. W naszym przedszkolu tego dnia, dzieci zostały zaproszone do wspólnej zabawy i udziału w konkursach. Każde dziecko otrzymało dyplom "dla najlepszego przedszkolaka".