• 2014/2015

    •  

     Wycieczka do Zakopanego


     Festyn z okazji Dnia Dziecka w Szczucinie


     Dzień zdrowego śniadania


     95 rocznica urodzin św. Jana Pawła II.

      22 maja 2015 r. społeczność szkolna uczciła 95 rocznicę urodzin naszego Patrona Jana Pawła II. Uczniowie wraz z wychowawcami zgromadzili się na sali gimnastycznej gdzie odbyła się uroczystość. Wszyscy z uwagą wysłuchali przygotowanego przez uczniów kl. V pod kierunkiem p. Katarzyny Majewskiej montażu słowno-muzycznego , który przybliżył nam postać Jana Pawła II. Oprawę muzyczną z uczniami kl. IV-VI przygotowała p. B. Czaja. 95 rocznica urodzin św. Jana Pawła II to dobra okazja, aby przypomnieć nie tylko samą postać i nauczanie Ojca Świętego, ale także w praktyce zastosować się do jego wskazań.


     224 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

      03.05.2015 r. delegacja uczniów naszej szkoły pod opieką pani Katarzyny Majewskiej wzięła udział w uroczystych obchodach z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja w Szczucinie. W naszej szkole odbyła się również akademia  poświęcona tej rocznicy .Uczniowie pod kierunkiem pani Lucyny Bulwa, pani Barbary Czaja i pani Małgorzaty Sejdor  przygotowali okolicznościowy program artystyczny. Była to zarazem lekcja historii i patriotyzmu zarówno dla starszych jak i dla najmłodszych uczniów.


     Dzień Ziemi

      W dniu 23.04.2015 r. w ramach obchodów Dnia Ziemi uczniowie kl. VI pod kierunkiem p. Barbary Wantuch przygotowali występ i przypomnieli zasady segregowania śmieci. 


     "Tanecznym krokiem budzimy wiosnę."

      24.04.2015r., w Domu Kultury w Szczucinie, odbył się Gminny konkurs tańca współczesnego pn. "Tanecznym krokiem budzimy wiosnę". W kategorii klas IV-VI: I miejsce zdobył zespół  z naszej szkoły pod nazwą "Power Teens"


     "Wiosenne spotkania taneczne"

       17.04.2015r., w Domu Kultury w Szczucinie, odbył się Gminny przegląd zespołów tanecznych dla przedszkoli  pn. "Wiosenne spotkania taneczne".  W konkursie wzięły udział przedszkola z gminy Szczucin. Dzieci z naszego oddziału przedszkolnego zajęły II miejsce.


     PIMS w Piłce Siatkowej

      Mistrzem Powiatu, zapewniając sobie tym samym awans do zawodów rejonowych został zespół Szkoły Podstawowej w Zabrniu grający w składzie: Wiktoria Lubacz, Klaudia Chrabąszcz, Aleksandra Chrabąszcz, Agata Szczepańska, Natalia Moskal, Małgorzata Wąż, Aneta Idzik, Wiktoria Kupiec, Wiktoria Łachut, Natalia Kaczmarska, Faustyna Cichoń, Laura Kupiec i Karolina Rychel.


     GIMS w Piłce Siatkowej

      W  Gminnych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w piłce siatkowej, jakie odbyły się w dniu 25.03.2015 w Szczucinie. Drużyna dziewcząt w składzie: Wiktoria Lubacz, Klaudia Charbąszcz, Aleksandra Chrabąszcz,  Natalia Moskal, Agata Szczepańska, Małgorzata Wąż, Wiktoria Łachut, Faustyna Cichoń, Paulina Kupiec, Karolina Rychel, Aneta Idzik, Wiktoria Kupiec, Natalia Kaczmarska, i Laura Kupiec zajęła I miejsce. 
      W tym samym dniu drużyna chłopców w składzie: Bartłomiej Guzik, Tomasz Wąż, Wiktor Bartoszek, Daniel Bielaszka, Mateusz Chrabąszcz, Mateusz Bielaszka, Szczepan Micek, Rafał Doroż i Piotr Rychel zajęła II miejsce.


     Recytujemy utwory Wieszcza Narodowego

      18.03.2015r., w Domu Kultury w Szczucinie, odbył się Gminny konkurs recytatorski pn. "Recytujemy utwory Wieszcza Narodowego" – w 160. Rocznicę śmierci Adama Mickiewicza. W kategorii klas IV – VI,  III miejsce zajęła Wiktoria Lubacz.


     Gminny Konkurs Recytatorski Poezji Marii Kozaczkowej

      12.03.2015r., w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Skrzynce, już po raz drugi, odbyły się gminne eliminacje XVII Konkursu Recytatorskiego im. Marii Kozaczkowej. W zmaganiach  wzięły udział 3 ucznnice z naszej szkoły: Kamila Gadziała, Wiktoria Kupiec i Agata Szczepańska. W kategori klas I - III Kamila Gadziała zajęła III miejsce


     Choinka

     W sobot 31.02.2015  odbyła się zabawa choinkowa dla uczniów naszej szkoły. Pięknie udekorowana sala gimnastyczna rozbrzmiewała wesołą muzyką . Wszyscy uczniowie bawili ęsię pod czujnym okiem swoich wychowawców.  Nie obyło się bez poczęstunku o który zatroszczyła się Rada Rodziców. Po wyczerpującej zabawie, każda klasa krzepiła się pysznymi kanapkami i ciasteczkami. Zabawa przebiegła w wyjątkowo miłej atmosferze.


     Dzień Babci i Dziadka

      Dzień Babci i Dziadka to jedno z najmilszych i najsympatyczniejszych świąt w kalendarzu. Pamiętają o nim corocznie najmłodsi uczniowie naszej szkoły. To przecież od nich wnuczęta otrzymują wiele ciepła, dobra, miłości i czasu za które trzeba dziękować.   W dniu 30.01.2015 r. miało miejsce spotkanie babć i dziadków z wnukami Pani Dyrektor serdecznie powitała przybyłych gości i złożyła im najlepsze życzenia, wyrażając jednocześnie radość z tak dużej liczby obecnych. Uczniowie z klas 0-III zaprezentowali program artystyczny przygotowany pod kierunkiem swoich wychowawców. Dzieciaki przygotowały wspaniały występ składający się z wierszy, piosenek, skeczy i tańców, poprzez który chciały wyrazić swoją miłość, wdzięczność i szacunek kochanym babciom i dziadkom.Uroczystość pomimo tremy wypadła pięknie. Uczniowie otrzymali gromkie brawa, a babcie i dziadkowie byli dumni ze swych wnucząt. Był to wspaniały dzień, pełen wzruszeń, radości i uśmiechu. Dziadkowie zostali obdarowani przez wnuczęta pięknymi laurkami. Słodki poczęstunek oraz kawę i herbatę dla miłych gości przygotowali rodzice. Ogromne zadowolenie oraz słowa podziękowania od uczestników spotkania mobilizują nas do organizowania tego typu uroczystości.


     Konkurs kolęd i pastorałek

      23.01.2015r., w Domu Kultury w Szczucinie, odbył się Konkurs kolęd i pastorałek pn. "Na świąteczną nutę". W konkursie brały udział zespoły wokalne i soliści ze szkół podstawowych i gimnazjów z gminy Szczucin. Po wysłuchaniu wszystkich uczestników jury przyznało: w kategorii klas I-III trzecie miejsce zespołowi z naszej szkoły, a w kategorii kl. IV-VI drugie miejsce.


     Opłatek

     Boże Narodzenie to wspaniały czas, który spędzamy w gronie najbliższych. Z okresem świąt związane jest wiele tradycji, zwyczajów, które wprowadzają w tych szczególnych dniach niepowtarzalną atmosferę. W naszej szkole co roku organizujemy wspólny opłatek połączony z jasełkami. Uczniowie zawsze z wielkim zaangażowaniem przygotowują się do nich. W tym roku jasełka bożonarodzeniowe przygotowali uczniowie klas I- III pod kierunkiem p. Teresy Piekielniak i p. Łucji Przybyło. Oprawę muzyczną z uczniami kl. IV i VI przygotowała p. Barbara Czaja. Młodzi artyści w ślicznych strojach z wielkim przejęciem i wdziękiem odegrali swoje role. Po występie pani dyrektor Genowefa Dzięgiel złożyła uczniom i pracownikom serdeczne życzenia . Następnie wszyscy uczestnicy łamiąc się opłatkiem składali sobie życzenia.


     Mikołajki w szkole

      Mikołajki to święto obchodzone 6 grudnia na cześć świętego Mikołaja biskupa Miry. Według zwyczaju – wierzeń tego dnia Mikołaj obdarowuje dzieci prezentami. Zazwyczaj jest to już w nocy z 5-go na 6-go grudnia, kiedy pod poduszkę ukradkiem podkłada prezenty lub umieszcza je w wełnianej skarpecie czy bucie.W szkole też Mikołaj nie zapomniał o najmłodszych. Przybył w towarzystwie Aniołka i Diabełka z prezentami do każdej klasy. Bardzo miło został przyjęty przez wszystkich. W sali gimnastycznej uczniowie wspólne zaśpiewali kilka piosenek, żeby Świętemu nie było smutno. Potem nastąpił kulminacyjny moment – rozdanie prezentów. Dzieci obiecały, że będą grzeczne przez cały rok. Spotkanie z Mikołajem minęło w bardzo miłej atmosferze. Serdecznie zapraszamy Cię Mikołaju do naszej szkoły za rok!


     Rocznica Odzyskania Niepodległości

     Dnia 11.11.2014 poczet sztandarowy oraz delegacja uczniów reprezentowała szkołę w obchodach 96 Rocznicy Odzyskania Niepodległości pod Kwaterą Pamięci Narodowej w Szczucinie uczestnicząc we mszy św. i składając okolicznościową wiązankę.

      Dnia 12.11.2014 odbył się uroczysty apel poświęcony Rocznicy Odzyskania Niepodległości, który był lekcją patriotyzmu dla wszystkich uczniów. Montaż słowno-muzyczny został przygotowany przez uczniów klasy  IV - VI pod kierunkiem pana M. Skowrona i pani B. Czaja.


     Dzień Edukacji Narodowej i Dzień Patrona

      W dniu 16.10.2014 r. odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Nauczyciela i VI rocznicy nadania szkole imienia Jana Pawła II. Uroczystość rozpoczęła się w kościele parafialnym w Zabrniu mszą św. Następnie w szkole odbyła się akademia przygotowana przez uczniów pod kierunkiem nauczycieli p. L. Bulwa, p. K. Majewskiej, p. B. Czaja. p. T. Piekielniak.


     Wybory na najsympatyczniejszego chłopaka w klasach IV - VI.

     30.09.2014r. odbyły się wybory na najsympatyczniejszego chłopaka w klasie. Dziewczyny miały za zadanie wybrać najbardziej lubianego kolegę z klasy. Wyniki są następujące: w klasie czwartej sympatyczny m chłopcem okazał się Mateusz Jeż, w klasie piątej Szczepan Micek, a w klasie szóstej Wiktor Bartoszek. Zwycięzcy dostali piękne medale i słodką niespodziankę


     Uroczystości patriotyczne w Szczucinie

     14.09. 2014r., w Szczucinie, pod KPN, odbyły się uroczystości patriotyczne związane z  100. Rocznicą wybuchu I Wojny Światowej  oraz z 75. Rocznicą Wybuchu II Wojny Światowej, spalenia  Szkoły Podstawowej w Szczucinie i Agresji Związku Radzieckiego na Polskę. Przy ul. Piłsudskiego, odsłonięto tablicę upamiętniajacą 100. Rocznicę pobytu Marszałka Józefa Piłsudskiego w Szczucinie. W uroczystościach tych wzieła udzział delegacja uczniów z naszej szkoły.


     Rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015

     W dniu 01.09.2014 r. odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015. Uroczystości rozpoczęły się w kościele parafialnym w Zabrniu mszą św. Następnie uczniowie wraz z rodzicami i nauczycielami udali się do szkoły. Wszystkich zebranych powitała pani Dyrektor. a następnie uczniowie w swoich salach lekcyjnych spotkali się z wychowawcami.      

      

  • Logowanie

  • Kontakt

   • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Zabrniu
   • szkolazabrnie@wp.pl
   • 146431828
   • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Zabrniu
    Zabrnie 82
    33-230 Szczucin
    Poland