• 2012/2013

    • Zakończenie roku szkolnego 2012/2013

     W dniu 28.06.2013 r. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2012/2013. Uroczystości rozpoczęły się w kościele parafialnym w Zabrniu mszą św. Następnie uczniowie wraz z rodzicami i nauczycielami udali się do szkoły. Część artystyczną przygotowali uczniowie klas IV - VI pod kierunkiem pani Lucyny Bulwa i pani Katarzyny Majewskiej. Uczniowie, którzy osiągneli najlepsze wyniki w nauce otrzymali z rąk Pani Dyrektor nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców.


     Wycieczka do Częstochowy

     28.05.2013r uczniowie kl. II wraz z rodzicami, ks. M. Łopatką oraz wychowawczynią

     A. Kokoszka udali się na pielgrzymkę śladami patrona – Jana Pawła II do Częstochowy i Łagiewnik. W Częstochowie uczniowie odwiedzili kaplicę Matki Bożej, gdzie uczestniczyli we mszy św. dzieci pierwszokomunijnych. Następnie zwiedzili Bazylikę, Salę rycerską , Muzeum 600 – lecia, kaplicę Pamięci Narodu oraz Bastion św. Rocha. Zegnani strugami deszczu udali się do Łagiewnik – Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, szczególnie ukochanego przez Jana Pawła II


      " Literackie spotkania nad Wisłą"

     24.05.2013 w ramach „Literackich spotkań nad Wisłą” uczniowie kl. I – III uczestniczyli w poranku autorskim z Wiesławem Drabikiem – autorem licznych wierszowanych bajek dla dzieci oraz ilustracji do bajek innych autorów.

     Podczas spotkania, autor barwnie opowiadał o początkach swojej twórczości, inspiracjach i pasjach.

     Zabawiał swoich małych czytelników rymowankami i zagadkami związanymi z treścią bajek. Prawidłowe odpowiedzi nagradzał drobnymi upominkami. Zdobywcy największej ilości naklejek zostali uhonorowani wybranymi przez siebie książeczkami. Jedną z takich nagród otrzymała uczennica kl. III – Laura Kupiec.

     Na koniec spotkania uczestnicy mieli możliwość zakupienia bajek z autografem autora.


      " Przegląd zespołów teatralnych"

     W dniu 23.05.2013 w Muzeum Drogownictwa odbył się Gminny Przegląd zespołów teatralnych pn. „Interpretacje teatralne”, zorganizowany przez SCKiB.

     Naszą szkołę reprezentowały dwa zespoły z kat. I – III i IV – VI

     Młodsza grupa teatralna pod kierunkiem p. A Kokoszka i p. Ł. Przybyło zaprezentowała przedstawienie pt. „Kopciuszek”, zaś uczniowie starsi, pod opieką p. L. Bulwa – „Czerwony Kapturek po naszemu”. Obydwa zespoły otrzymały III miejsca .


     93 rocznica urodzin Jana Pawła II.

      22 maja 2013 r. społeczność szkolna uczciła 93 rocznicę urodzin naszego Patrona Jana Pawła II. Uczniowie wraz z wychowawcami zgromadzili się na sali gimnastycznej gdzie odbyła się uroczystość. Po odśpiewaniu hymnu szkoły wszyscy z uwagą wysłuchali przygotowanego przez uczniów kl. III pod kierunkiem p.T. Piekielniak montażu słowno-muzycznego pt. „Byłeś, jesteś, będziesz”, który przybliżył nam postać Jana Pawła II. Oprawę muzyczną z uczniami kl. IV-V przygotowała p. B. Czaja. 93 rocznica urodzin bł. Jana Pawła II to dobra okazja, aby przypomnieć nie tylko samą postać i nauczanie Ojca Świętego, ale także w praktyce zastosować się do jego wskazań.


     VI Przegląd Teatrzyków Profilaktycznych

      W dniu 17.05.2013 odbył się VI Przegląd Teatrzyków Profilaktycznych. Zespół z naszej szkoły pod kierunkiem p, Lucyny Bulwa zajął II miejsce.


     Wycieczka do Warszawy

     W dniu 15.05.2013 odbyła się wycieczka do Warszawy. Wzięli w niej udział uczniowie klas IV - VI wraz   z opiekunami. Głównym punktem programu wycieczki był pobyt w Centrum Nauki Kopernik, którego celem jest upowszechnianie osiągnięć nauki i techniki. Uczniowie mogli poznać prawa nauki poprzez samodzielnie przeprowadzone doświadczenia na interaktywnych wystawach. Podczas odkrywania kolejnych frapujących tajemnic "Kopernika" uczniowie mogli poeksperymentować i poczuć się przez chwilę prawdziwymi naukowcami. Jedną z atrakcji było również planetarium "Niebo Kopernika", w którym uczstnicy wycieczki obejrzeli pokaz gwiezdnego nieba nad Warszawą na sferycznym ekranie otaczającym widza ze wszystkich stron.Następnie uczniowie klasy IV i V brali udział w projekcji filmu pt. "Galileusz potęga teleskopu", a klasy VI  "Ziemia , Księżyc i Słońce". Na zakończenie pobytu w Centrum uczestnicy obejrzeli przedstawienie pt."O królewiczu Ferycym i królewnie Krystali" w Teatrze Robotycznym w wykonaniu cybernetycznych aktorów. Jego scenariusz powstał na podstawie jednej ze słynnych "Bajek robotów" Stanisława Lema. Kolejnym punktem programu wycieczki było zwiedzanie Starego Miasta, mieszczącego wiele interesujących zabytków ściśle związanych z historią Polski. Uczniowie mogli podziwiać kolumnę Zygmunta III, Zamek Królewski, Archikatedrę p.w. św. Jana Chrzciciela, Rynek, Barbakan, symbol stolicy - Syrenkę, Pomnik Małego Powstańca. Na koniec pobytu w Warszawie zatrzymaliśmy się przy Stadionie Narodowym. Biorący udział w wycieczce wyjechali pełni wrażeń i bogatsi o wiedzę zdobytą w Centrum Nauki Kopernik.


     Konkurs piosenki dziecięcej

     W dniu 15.05.2013 r.w SCKiB w konkursie piosenki dziecięcej "O Szczucińskiego Słowika" zespół z oddziału przedszkolnego wyśpiewał piosenkami "Wiosenna poleczka" i  "Tato nadchodzi lato" wyróżnienie, natomiast solistka Kamilka Kupiec zaśpiewała piosenkę "Przedszkole - drugi dom" i zajęła III miejsce.


     222 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

      03.05.2013 r. delegacja uczniów naszej szkoły pod opieką pani Iwony Bielaszki - Podsady wzięła udział w uroczystych obchodach z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja w Szczucinie. W naszej szkole odbyła się również akademia  poświęcona tej rocznicy .Uczniowie pod kierunkiem pani Lucyny Bulwa, pani Barbary Czaja i pani Małgorzaty Sejdor  przygotowali okolicznościowy program artystyczny pod hasłem „Witaj majowa jutrzenko”. Była to zarazem lekcja historii i patriotyzmu zarówno dla starszych jak i dla najmłodszych uczniów.


     Konkurs plastyczny "Stop nałogom"

     W ramach działań profilaktycznych prowadzonych na terenie naszej szkoły w lutym 2013 r. został zorganizowany konkurs plastyczny pod hasłem „Nie piję, nie palę, nie biorę”. W konkursie wzięło udział 31 uczniów z klas I-VI. Ich prace zostały zaprezentowane na szkolnej wystawie pod takim samym hasłem.

     Najlepsze, wzięły udział w Konkursie Plastycznym zorganizowanym przez Gminną Komisję ds. rozwiązywania Problemów Alkoholowych pod hasłem „Stop nałogom ”.

     W dniu30 kwietnia 2013 r. w sali narad Urzędu Miasta i Gminy Szczucin odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu plastycznego i literackiego.

     Naszą szkołę reprezentowali:

     Mateusz Kopciński - II nagroda w kategorii klas IV-VI,

     Arleta Rogala - III nagroda w kategorii klas I-III

     oraz wyróżnieni: Marta Guzik, Bartosz Kopciński i Michał Pater.


     Międzynarodowy Dzień Ziemi

     W dniu 22.04.2013 r. – w ramach obchodów Światowego Dnia Ziemi, uczniowie kl. IV pod kierunkiem pani Barbary Wantuch przygotowali przedstawienie pt. „Królewna Śmieszka i Ekoludki”.


     Rytmiczne Przedszkolaki

     Dnia 27.02.2013 w SCKiB w Szczucinie odbył się konkurs taneczny "Rytmiczne przedszkolaki" w konkursie tym wzieły udział dzieci z naszego oddziału przedszkolnego. Zespół zatańczył Trojaka i zajął III miejsce.


     Pasowanie na czytelnika

     Dnia 15 lutego br. w bibliotece szkolnej odbyło się pasowanie na czytelnika uczniów klasy pierwszej. Starsi koledzy i koleżanki z kl. IV pod kierunkiem wychowawcy p. Barbary Wantuch przygotowali ciekawy program artystyczny, którego celem było rozbudzenie zainteresowań czytelniczych wśród pierwszoklasistów. Zagadki, konkursy i prezentacja bohaterów baśniowych zafascynowały najmłodszych oraz dały możliwości wykazania się spostrzegawczością i znajomością literatury dziecięcej. Ponadto uczniowie kl. I zapoznani zostali z regulaminem i zasadami korzystania z biblioteki. Złożyli również uroczyste przyrzeczenie , że zawsze będą szanować książki. Na koniec zostali pasowani na czytelnika i otrzymali pamiątkowe dyplomy. Każdy z uczniów miał także możliwość wypożyczenia pierwszej książki ze szkolnej biblioteki. Od tego dnia uczniowie kl. I stali się najaktywniejszymi czytelnikami w naszej szkole.


      " Literackie spotkania nad Wisłą"

     W dniu 14.02.2013 r. w ramach „Literackich spotkań nad Wisłą” najmłodsi uczniowie naszej szkoły wzięli udział w spotkaniu z p. Teresą Pater – opiekunem miejscowej biblioteki. Nasz gość zachęcał młodych czytelników do korzystania z zasobów biblioteki. Szczególną jednak uwagę poświęcił autorowi bajek dla dzieci – Wiesławowi Drabikowi, którego wybrane bajki czytane przez p. Teresę ubawiły dzieci i opiekunów do łez.


     Przedstawienie pt. " Król Lasu"

      W dniu 13.02.2013 r. uczniowie kl. 0-III wraz z wychowawcami wybrali się do Dąbrowy Tarnowskiej na spektakl teatralny pt. „Król lasu” przygotowany przez aktorów Warszawskiego Teatru Edukacyjnego. Bohaterowie przedstawienia uświadomili młodym odbiorcom, jak ważna jest ochrona środowiska i nasza troska o jego czystość.


     Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

     Za nami kolejny Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy z udziałem przedstawicieli naszej szkoły. 13 stycznia 2013 r. czworo wolontariuszy w składzie: Karolina Sroka – kl. VI, Monika Moskal – kl. VI, Martyna Kupiec – kl. V, Przemysław Dorosz – kl. VI pod kierunkiem p. Katarzyny Majewskiej kwestowało wśród mieszkańców wsi Zabrnie, Brzezówka i Suchy Grunt zbierając datki na ten cel. Zbiórka pieniężna odbywała się również na terenie szkoły. Ogółem zebrano 537,80 zł. Pieniądze przekazane zostały do sztabu WOŚP w Szczucinie. Ponadto chętni uczniowie z naszej szkoły brali udział w turnieju gry w badmintona na Hali Widowiskowo – Sportowej w Szczucinie. Udział w zawodach był odpłatny a zgromadzone fundusze przekazane zostały na cele WOŚP.


     Wyjazd na lodowisko

     Dnia 8 lutego w godzinach popołudniowych pod opieką p. B. Wantuch odbył się wyjazd 15 uczniów z kl. IV-VI na lodowisko do Dębicy. Uczestnicy ocenili imprezę jako wyjątkowo udaną i mimo kilku niegroźnych upadków i sińców wszyscy wyrazili gotowość do udziału w kolejnym wyjeździe, któryz w pierwszych dniach marca.


     Choinka

     W sobotę 02.02.2013 w godzinach od  900 – 1300 odbyła się zabawa choinkowa dla uczniów naszej szkoły. Pięknie udekorowana sala gimnastyczna rozbrzmiewała wesołą muzyką . Wszyscy uczniowie bawili się pod czujnym okiem swoich wychowawców. Barwnie przebrane postacie bajkowe zaprezentowały swoje stroje i otrzymały symboliczne nagrody. Nie obyło się bez poczęstunku o który zatroszczyła się Rada Rodziców. Po wyczerpującej zabawie, każda klasa krzepiła się pysznymi kanapkami i ciasteczkami. Zabawa przebiegła w wyjątkowo miłej atmosferze.


     Wojewódzki Konkurs Ortograficzny "Kaktus"

     08.01.2013 r. uczniowie klasy III: Aneta Idzik, Mateusz Bielaszka, Klaudia Głód i Natalia Kaczmarska przygotowywani przez p. Teresę  Piekielniak brali udział w I etapie Wojewódzkiego Konkursu Ortograficznego „Kaktus”. Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa im. Piotra Michałowskiego TSSP w Krakowie. Konkurs składał się z dwóch części: dyktanda ortograficznego i wykonywania zadań ortograficznych. Najlepszy wynik bo 95,16% uzyskała uczennica Natalia Kaczmarska.


     Dzień Babci i Dziadka

      „W szczęściu i zdrowiu tak wielu dni …” pod takim hasłem dnia 01.02.2013 r. miało miejsce spotkanie babć i dziadków z wnukami. Mimo chłodu panującego na zewnątrz kochani dziadkowie tłumnie w liczbie 87 pojawili się na uroczystości z okazji ich święta. Pani Dyrektor serdecznie powitała przybyłych gości i złożyła im najlepsze życzenia, wyrażając jednocześnie radość z tak licznie zebranych gości.

     Dzieci z klas 0-III zaprezentowały program artystyczny przygotowany pod kierunkiem swoich wychowawców. Wnuczęta recytowały wiersze, śpiewały okolicznościowe piosenki, składając życzenia wręczały przygotowane upominki. Całość występów zakończyło tradycyjne 100 lat w wykonaniu uczniów kl. IV i V. Na fletach grali: Piotr Warias,  Daniel Bielaszka, Martyna Kupiec. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków oraz łezki, które widać było w niejednych oczach po raz kolejny uświadomiły nam potrzebę organizowania tego typu uroczystości. Rodzice przygotowali słodki poczęstunek oraz kawę i herbatę. Wspólny spędzony czas był okazją do rozmów, dzielenia się wrażeniami, wspólnego kolędowania. 


        Opłatek

     Boże Narodzenie to wspaniały czas, który spędzamy w gronie najbliższych. Z okresem świąt związane jest wiele tradycji, zwyczajów, które wprowadzają w tych szczególnych dniach niepowtarzalną atmosferę.

     W naszej szkole co roku organizujemy wspólną wigilię z udziałem zaproszonych gości połączoną z jasełkami. Uczniowie zawsze z wielkim zaangażowaniem przygotowują się do niej. W tym roku jasełka bożonarodzeniowe przygotowali uczniowie klas I-III pod kierunkiem p. Teresę Piekielniak. Oprawę muzyczną z uczniami kl. IV i V przygotowała p. Barbara Czaja. Mali artyści w ślicznych strojach z wielkim przejęciem i wdziękiem odegrali swoje role. Po występie ks. Marek Łopatka proboszcz parafii nawiązał do symboliki Bożego Narodzenia. Pani dyrektor Genowefa Dzięgiel złożyła uczniom, pracownikom, gościom serdeczne życzenia płynące z głębi serca.

     Następnie wszyscy uczestnicy łamiąc się opłatkiem składali sobie życzenia. Uczniowie Samorządu Uczniowskiego pod kierunkiem opiekunów p. Katarzyny Majewskiej i Lucyny Bulwa przygotowali świąteczne upominki i wręczyli je pracownikom szkoły. Wszyscy, którzy brali udział w wigilii szkolnej mogli poczuć radość ze zbliżających się świąt i na nowo cieszyć się z Narodzenia Pańskiego. Na pewno ten dzień na długo zostanie w pamięci każdego z nas. Uczniowie przedstawili także jasełka w Kościele parafialnym w Zabrniu w pierwszy dzień świąt Bożego narodzenia.


     Rocznica Odzyskania Niepodległości

     Dnia 11.11.2012 poczet sztandarowy oraz delegacja uczniów reprezentowała szkołę w obchodach 94 Rocznicy Odzyskania Niepodległości pod Kwaterą Pamięci Narodowej w Szczucinie uczestnicząc we mszy św. i składając okolicznościową wiązankę.

     Dnia 14.11.2014 odbył się uroczysty apel poświęcony Rocznicy Odzyskania Niepodległości, który był lekcją patriotyzmu dla wszystkich uczniów. Montaż słowno-muzyczny został przygotowany przez uczniów klasy  IV i V pod kierunkiem p. B. Czaja i  p. M. Skowrona.


     Dzień Edukacji Narodowej i Dzień Patrona

     W dniu 16.10.2012 r. odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Nauczyciela i IV rocznicy nadania szkole imienia Jana Pawła II. Uroczystość rozpoczęła się w kościele parafialnym w Zabrniu mszą św. Następnie w szkole odbyła się akademia przygotowana przez uczniów pod kierunkiem nauczycieli p. A Kokoszka, p. K. Majewskiej, p. B. Czaja.


     73 rocznica wybuchu II wojny światowej

      23.09.2012 r. delegacja uczniów naszej szkoły wzięła udział w uroczystościach upamiętniających 73 rocznicę wybuchu II wojny światowej.


     Sprzątanie Świata

     W dniu 18.09.2012 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w międzynarodowej akcji "Sprzątanie Świata"


     Rozpoczęcie roku szkolnego 2012/2013

     W dniu 03.09.2012 r. odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2012/2013. Uroczystości rozpoczęły się w kościele parafialnym w Zabrniu mszą św. Następnie uczniowie wraz z rodzicami i nauczycielami udali się do szkoły. Część artystyczną przygotowali uczniowie klas III - VI pod kierunkiem pani Łucji Przybyło, pani Agnieszki Kokoszki i pani Teresy Piekielniak. Uroczystość uświetniła obecność Burmistrza miasta i gminy Szczucin Jana Sipiora.

      

      

  • Logowanie

  • Kontakt

   • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Zabrniu
   • szkolazabrnie@wp.pl
   • 146431828
   • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Zabrniu
    Zabrnie 82
    33-230 Szczucin
    Poland