• Nasza szkoła korzysta z platformy EduPage, na której znajdziesz bieżące informacje z życia szkoły, aktualny plan lekcji i wiele innych informacji.
        • WOŚP
          • 31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Kolejny już raz nasza szkoła dołączyła do „drużyny” Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i zbierała pieniądze na szczytny cel. Tegoroczny 31. Finał zagrał w niedzielę 29 stycznia pod hasłem: Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich - małych i dużych!

Mimo mroźnej i wietrznej pogody wytrwale kwestowały wolontariuszki z klasy ósmej: Agata First, Martyna Głód, Gabriela Jędo oraz Maria Misiaszek. Szkolnym opiekunem akcji była pani Marlena Cieślak. Uczennicom udało się zebrać kwotę w wysokości 2178,71 zł (w tym najwięcej uzbierała Agata First - 1074,87zł).

• Bezpieczeństwo podczas ferii zimowych - spotkanie z policjantem

Dbając o bezpieczeństwo naszych uczniów w czasie zbliżających się ferii zimowych w dniu 27.01.2023r. w szkole odbyło się spotkanie profilaktyczno-edukacyjne dla przedszkolaków oraz uczniów klas I - VIII na temat "Bezpieczeństwa podczas ferii zimowych". Policjant z Komisariatu Policji w Szczucinie st. asp. Krzysztof Słowik przypomniał o różnych zagrożeniach czyhających w trakcie ferii zimowych. Omówił z uczniami zasady bezpieczeństwa podczas uprawiania sportów zimowych i zabaw na świeżym powietrzu. Przestrzegał przed ślizganiem się na skutych lodem rzekach i stawach oraz ostrzegał przed zjeżdżaniem z górek znajdujących się blisko ulic i rzek. Funkcjonariusz udzielił wskazówek jak bezpiecznie bawić się na śniegu i jak zachowywać się na kuligu. Przypomniał również o zasadach zachowania na drodze oraz postępowaniu podczas nieobecności osób dorosłych w domu. Przypomnieli zasady postępowania

• Dzień Babci i Dziadzia

Dnia 23 stycznia odbyła się w naszej szkole uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Na początku Pani Dyrektor Katarzyna Wacławska przywitała babcie i dziadków, którzy licznie przybyli na zaproszenie swoich wnucząt i w imieniu swoim oraz grona pedagogicznego złożyła życzenia z okazji ich święta. Odświętnie ubrani przedszkolaki oraz uczniowie klasy I, II i III zaprezentowali program artystyczny, na który złożyły się wiersze, piosenki oraz układy taneczne. Niejednemu dziadkowi i babci ze wzruszenia zakręciła się łezka w oku. Z wielką dumą patrzyli na swoje wnuczęta. Mali artyści z wielkim przejęciem odtwarzali swoje role.

• Podsumowanie zbiórki "Góra Grosza"

W naszej szkole na przełomie listopada i grudnia co roku odbywa się wielka zbiórka monet w ramach ogólnopolskiej akcji "Góra Grosza". Zebrane pieniądze są zawsze przekazywane na pomoc psychologiczną i rzeczową dla potrzebujących dzieci, które nie wychowują się w swojej rodzinie. Do akcji przystąpili uczniowie wszystkich klas szkoły podstawowej. Za przeprowadzenie akcji w naszej szkole odpowiedzialny był Samorząd Szkolny wraz z opiekunkami: Ewą Gaj i Barbarą Kubek. Wszystkie klasy przygotowały specjalne puszki, do których zbierane były monety. Każda klasa chciała zebrać jak najwięcej monet, na tak szczytny cel.

• Wieczór kolęd 2023

Gdzie słyszysz śpiew, tam śmiało wstąp, tam dobre serca mają. Bo ludzie źli, ach wierzaj mi, ci nigdy nie śpiewają.

Johann Wolfgang Goethe

Dbając o staropolską tradycję śpiewania kolęd już po raz kolejny w Szkole Podstawowej im, Jana Pawła II w Zabrniu zorganizowany został Wieczór Kolęd. W tym roku uroczystość odbyła się 22 stycznia. Wieczorny mrok nastał. Zdaje się, że Gwiazda Betlejemska rozświetla drogę. Nam tego wieczoru właśnie tutaj wskazała miejsce, zasiedliśmy razem do wspólnego kolędowania, przy rzędach stołów w Szkole Podstawowej w Zabrniu. Na stołach pośród świątecznych stroików pojawiły się płomyki światła. W kącie kolorowa choinka. Duch świąt Bożego Narodzenia wśród u nas się rozgościł.

• Liczba wizyt

Poland