• Nasza szkoła korzysta z platformy EduPage, na której znajdziesz bieżące informacje z życia szkoły, aktualny plan lekcji i wiele innych informacji.
          • Konkurs SCKiB w Szczucinie "Roztańczone przedszkolaki"

Dnia 12. 05 2022 roku w Samorządowym Centrum Kultury i Bibliotek w Szczucinie rozstrzygnięty został konkurs pt: "Roztańczone przedszkolaki". Nasz oddział przedszkolny reprezentował zespół taneczny "Wesołe nutki" w skladzie: Julia Noga, Natalia First i Daria Gromny. Dziewczynki pięknie zatańczyły i zdobyły w swojej grupie wiekowej 1 miejsce otrzymując dyplom i nagrodę rzeczową - klocki. Bardzo dziękuję moim "artystkom" oraz pani Gabrysi za pomoc w przygotowaniu dziewczynek do występu.

• Wizyta strażaków OSP w Szczucinie w naszej szkole

W dniu 12 maja br. przedszkolaki oraz uczniowie klas I – VIII uczestniczyli w spotkaniu z druhami Ochotniczej Straży Pożarnej w Szczucinie. Strażacy przeprowadzili zajęcia edukacyjne oraz pokaz sprzętu strażackiego.

W trakcie spotkania goście opowiedzieli nam o swojej codziennej pracy, o tym, że jest ciężka i niebezpieczna, ale bardzo potrzebna i dająca dużo satysfakcji. Dzieci dowiedziały się, że praca strażaka nie polega tylko na gaszeniu pożarów, ale również na udzielaniu pomocy ludziom podczas powodzi i wypadków samochodowych czy pomoc w zdejmowaniu kotów z drzew. Wszyscy z bliska mieli możliwość podziwiać wyposażenie, jakim dysponują podczas swojej trudnej i odpowiedzialnej pracy strażacy. Uczniowie dowiedzieli się jak funkcjonuje OSP. Przedszkolaki jak i uczniowie wykazali ogromne zainteresowanie spotkaniem, podczas którego nabyli cenną wiedzę. Zarówno Ci najmłodsi, jak i nieco s

• Wycieczka uczniów klas I - III

27.04.2022 roku w ramach obchodów Dnia Ziemi udaliśmy się na wycieczkę autokarową do Nadleśnictwa Dąbrowy Tarnowskiej. Celem wycieczki było przejście ścieżką dydaktyczną, przyrodniczo - leśną "Lasy Wierzchosławickie" w leśnictwie Wierzchosławice oraz poznanie flory i fauny tam występującej.

Ścieżka Przyrodniczo- Leśna to oznakowany szlak, który przebiega przez kompleks leśny Lasów Radłowskich. Szlak rozpoczyna się nieopodal gospodarstwa agroturystycznego „Leśniczówka”. Znajduje się tam ogrodzona polana wraz z drewnianymi ławeczkami, stołami, niektóre z nich są zadaszone. Na obszarze polany jest także pierwszy z kilku przyrodniczych przystanków, które znajdują się na szlaku, gdzie można zapoznać się na przykład z drzewostanem, który rośnie w obrębie Lasów Radłowskich. Kolejne przystanki opatrzone są fotografiami i krótkimi opisami, które zapoznają nas z fauną i florą występującą na tere

• konkurs
          • Szkolny Konkurs Języka Niemieckiego

Pod koniec kwietnia 2022r. w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Języka Niemieckiego. W konkursie wzięli udział uczniowie z klas VII- VIII. Celem konkursu było wzbudzenie zainteresowań oraz pogłębienie motywacji do nauki języka niemieckiego. Uczestnicy klasy VII rozwiązywali zadania otwarte z zakresu wiedzy gramatycznej i leksykalnej. Natomiast klasa VIII wykazała się wiedzą na temat krajów niemieckojęzycznych.

• Konkurs dla nauczycieli

Biblioteka Pedagogiczna w Tarnowie Filia w Dąbrowie Tarnowskiej zaprasza nauczycieli wszystkich etapów nauczania, pracujących na terenie powiatu dąbrowskiego do wzięcia udziału w Konkursie na Najciekawszą Akcję Promującą Czytelnictwo 2022.

Zadaniem uczestnika jest przeprowadzenie w dniach 8-15 maja akcji promującej czytelnictwo, a następnie przygotowanie i zamieszczenie na stronie internetowej szkoły relacji z przeprowadzonych działań z zaznaczeniem, że działania te były podejmowane w ramach udziału w Konkursie na Najciekawszą Akcję Promującą Czytelnictwo 2022.

• Święta majowe - szkolna akademia

W piątek 29 maja w naszej szkole miała miejsce uroczysta akademia z okazji świąt majowych:

• 1 maja - Święto Pracy
            • 2 maja - Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej
            • 3 maja - Rocznica Uchwalenia Konstytycji 3 Maja

W montażu słowno - muzycznym uczniowie klasy VI i VII przypomnieli, co znaczą pojęcia: wolność, ojczyzna, państwo, konstytucja. Opowiedzieli jak ważnym wydażeniem było uchwalenie Konstytucji 3 Maja w 1791r. Przypomnieli genezę i historię powstania Święta Pracy i Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Przedstawili również jak na przestrzeni wieków kształtowały się polskie barwy i symbole narodowe. Starali się odpowiedzieć na pytania społeczności szkolnej czym dla nas jest Ojczyzna, wolność, patriotyzm.

• Szkolny konkurs chemiczny

Szkolny konkurs chemiczny "Składniki powietrza o znaczeniu biologicznym" rozstrzygnięty.

Wyniki:

Amelia Lechowicz - klasa VIII - I miejsce

Anna Kozaczka - klasa VIII oraz Martyna Głód - klasa VII - II miejsce

Anna Borgosz - klasa VII - udział

Agata First - klasa VII - udział

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

• Liczba wizyt

Poland