• Informacja - Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie

• Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Dąbrowie Tarnowskiej mając świadomość, iż panująca od wielu miesięcy pandemia nie jest obojętna dla naszego zdrowia psychicznego informuje o możliwości uzyskania bezpłatnego wsparcia specjalistycznego (psycholog, prawnik, pracownik socjalny) w ramach działającego przy PCPR – Punktu Interwencji Kryzysowej. Więcej inforamcji znajduje się w załączniku poniżej:

• Poradnik zdalnej edukacji w klasach I - III szkoły podstawowej

• Ministerstwo Edukacji Narodowej przygotowało praktyczny poradnik dotyczący zdalnej edukacji w klasach I-III szkoły podstawowej. W materiale zebrane zostały:

• wskazówki dotyczące planowania i organizacji czasu spędzanego z dzieckiem w domu oraz odnośniki do materiałów, które mogą być wykorzystywane do nauki na odległość;
            • praktyczne porady na temat wczesnego wspomagania rozwoju realizowanego w warunkach domowych.

Z publikacji mogą korzystać rodzice oraz nauczyciele uczniów z klas I-III szkoły podstawowej.

Poradnik w wersji pdf do pobrania poniżej:

• Obchody Święta Niepodległości

• 102 lata – tyle mięło od powstania niepodległej, suwerennej Polski! Dziś w sposób szczególny cieszymy się wolnością, celebrując polskie tradycje, kulturę, historię i piękno ojczystego języka. To także dzień, w którym wspominamy poległych w walce o niezawisłość, dzięki którym obecnie możemy się uczyć z polskojęzycznych podręczników.

Tegoroczne święto miało miejsce w szczególnych okolicznościach. Dnia 10 listopada o godzinie 11.11 przedszkolaki z wychowawcą w klasie, a uczniowie klas I - VIII w formie zdalnej odśpiewali "Mazurek Dąbrowskiego" uczestnicząc kolejny już raz w akcji „Szkoła do Hymnu” zainicjowanej przez Ministra Edukacji Narodowej. Przedszkalaki uczestniczyli również w cyklu zajęć poświęconym polskim symbolom narodowym.

• Cykl edukacyjny TVP VOD "Techniki nauki"

• Dzięki współpracy Telewizji Polskiej i Ministerstwa Edukacji Narodowej powstał nowy cykl edukacyjny „Techniki nauki”. To projekt, w którym eksperci, trenerzy i wykładowcy w przystępny sposób podpowiadają, jak rozwijać i doskonalić jedną z najważniejszych kompetencji XXI wieku – umiejętność uczenia się.

Ważnym tematem cyklu jest planowanie i dobra organizacja czasu. Nie zabrakło także zagadnień związanych z nauką języków obcych, szybkim czytaniem i efektywnym zapamiętywaniem.

Wszystkie odcinki można bezpłatnie obejrzeć na platformie vod.tvp.pl

Więcej informacji w załączniku:

• Zmiana rozkładu jazdy autobusu szkolnego

• W związku z zawieszeniem zajęć stacjonarnych i przejściem na naukę zdalną uczniów klas I-VIII zmianie uległ kurs autobusu.

KURS busa dla dzieci z oddziału przedszkolnego obowiązuje od 9 listopada 2020r.

Kurs ranny

• PRZYSTANEK Zabrnie Różnica (znak przystanek) - 7:00
            • PRZYSTANEK Suchy Grunt most – 7:05
            • PRZYSTANEK p. Bobro – 7:06
            • PRZYSTANEK Suchy Grunt szkoła – 7:07
            • PRZYSTANEK Suchy Grunt (p. Jarosz) – 7:10
            • PRZYSTANEK Małec Figurka 7:15
            • Szkoła -7:20

Kurs powrotny

• Szkoła - 12:30
        • Ważna informacja

• Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Zabrniu informuje:

- od 9 listopada 2020 r. do 29 listopada 2020 r. zawieszone zostają zajęcia stacjonarne dla uczniów klas I-III i tym samym przechodzą na naukę zdalną,

- do 29 listopada 2020 r. przedłuża się zawieszenie zajęć stacjonarnych dla uczniów klas IV-VIII,- oddział przedszkolny będzie funkcjonował bez zmian.