• Rok szkolny 2020/2021

• Walentynkowe zabawy przedszkolaków

Walentynki to wyjątkowy dzień, który świętowany jest nie tylko przez dorosłych ale również przez dzieci. Przedszkolaki wzięły udział w różnych zabawach i walentynkowych konkursach. Nie zabrakło oczywiście sercowych kolorowanek, wydzieranek - walentynek oraz pozytywnych uczuć.

Bal karnawałowy

Dnia 4 lutego w Oddziale Przedszkolnym w naszej szkole odbyła się zabawa choinkowa. Dzieci przybyły do przedszkola przebrane za wiele różnych postaci, a były to m. in. księżniczki, biedronka, pirat, policjanci, strażacy oraz wiele innych. Przedszkolaki świetnie się bawiły uczestnicząc we wspólnych zabawach oraz wspólnych tańcach w rytm wesołej muzyki. Pani Dyrektor zadbała o to żeby na sali nie zabrakło balonów, a tym samym uśmiechów dzieci, które były zachwycone otrzymując baloniki w kształtach różnych zwierząt. Nie zabrakło także pysznego poczęstunku przygotowanego przez rodziców naszych przedszkolaków za co w imieniu swoim i dzieci bardzo dziękujemy. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom, a tym samym również i nam.

Akcja „Razem na święta”

Z wielkim zaangażowaniem i zapałem dzieci przedszkolne włączyły się w szkolną akcję „Razem na Święta” zainicjowaną przez MEN. Dzieciaki przygotowały przepiękne kartki świąteczne. Wzięły również udział w pieczeniu i ozdabianiu świątecznych pierniczków. Tak przygotowane od serca upominki trafią do najbliższych oraz osób ze środowiska lokalnego.

Wizyta Św. Mikołaja

4 grudnia przybył do nas długo oczekiwany gość – św. Mikołaj. Na ten wyjątkowy dzień dzieci ubrane na czerwono, w pięknych mikołajkowych czapkach śpiewały piosenki, tańczyły. Św. Mikołaj był zachwycony występami naszych przedszkolaków. Na zakończenie, w miłej i radosnej atmosferze wszyscy zebrani zostali obdarowani wspaniałymi prezentami. Miłym akcentem spotkania były wspólne zdjęcia z naszym gościem oraz obietnica, że za rok znów się spotkamy.

Album fotograficzny ►

Każde dziecko małe czy duże lubi doświadczać nowych rzeczy, a jeszcze jak może samodzielnie coś stworzyć to jest to najlepsza zabawa. I tak nasze przedszkolaki miały okazję poznać sposób tworzenia masy solnej, a właściwie poznać fakturę produktów potrzebnych do jej tworzenia, a potem dotykać samą masę solną poprzez ugniatanie a potem z niej formować własne kompozycje plastyczne.
          Czynności związane z lepieniem to doskonałe ćwiczenie sprawności manualnej dziecka. Rozwijają także spostrzegawczość, wyobraźnię i są okazją do rozwijania wytrwałości i umiejętności pokonywania przeszkód.

Zabawa andrzejkowa

30 listopada w oddziale przedszkolnym odbyły się „Andrzejki”. Dzieci poznały w czasie zajęć historię tego święta, a także tradycje i zwyczaje z nim związane. Poznały wiele wróżb, w które dawniej wierzono i stosowano oraz te, które są do dziś. Dzieci miały wielką radość podczas wróżenia. Najwięcej emocji dostarczyło wróżenie z wosku. Nie zabrakło oczywiście tańców i zabaw, którym towarzyszyła wielka radość.

Dzień Pluszowego Misia

W dniu 25 listopada w oddziale przedszkolnym w Szkole Podstawowej w Zabrniu odbył się „Dzień Pluszowego Misia”. Miś jest najlepszym przyjaciel dzieci i ponadczasową zabawką ukochaną przez maluchy. Podczas zajęć przedszkolaki opowiadały o swoich ulubionych maskotkach, które ze sobą przyniosły oraz poznały historie misia Felutka. Dzień ten był pełen zabaw i uśmiechu. Dzieci poznały piosenkę oraz nauczyły się misiowego tańca. Wielką atrakcją były dla dzieci zdjęcia wykonywane przez Panią Dyrektor podczas, których w przygotowanej przez Panią Barbarę Czaję fotobudce mogły wcielić się w różne pluszowe postacie. W czasie zajęć przedszkolaki wykonały też prace plastyczną wyklejając kolorowym papierem pluszowego misia. Nie zabrakło także poczęstunku – oczywiście w misiowym kształcie.

Obchody Święta Niepodległości

102 lata – tyle mięło od powstania niepodległej, suwerennej Polski! Dziś w sposób szczególny cieszymy się wolnością, celebrując polskie tradycje, kulturę, historię i piękno ojczystego języka. Tegoroczne święto miało miejsce w szczególnych okolicznościach.

Dnia 10 listopada o godzinie 11.11 przedszkolaki z wychowawcą w klasie odśpiewali "Mazurek Dąbrowskiego" uczestnicząc kolejny już raz w akcji „Szkoła do Hymnu” zainicjowanej przez Ministra Edukacji Narodowej. Przedszkalaki uczestniczyli również w cyklu zajęć poświęconym polskim symbolom narodowym.